PREMIO EXPRESS SKULSKI SERWIS

Witamy!

DENERWUJĄ CIE ZACHOWANIA INNYCH KIEROWCÓW? PO CO TE NERWY?
DENERWUJĄ CIE ZACHOWANIA INNYCH KIEROWCÓW? PO CO TE NERWY?

DENERWUJĄ CIE ZACHOWANIA INNYCH KIEROWCÓW? PO CO TE NERWY?

Korki przyprawiają Cię o ciarki na plecach, a inni kierowcy działają na Ciebie jak płachta na byka? Bez obaw, po co te nerwy? Nie stresuj się! Spokój na drodze to podstawa bezpiecznej jazdy! Nie ma sensu tracić zdrowia, zwłaszcza, że w aucie spędzasz kilka dobrych godzin tygodniowo. Oto kilka sposobów na to, jak zachować  zimną krew i całkowity spokój w czasie jazdy!

Po pierwsze, spraw sobie przyjemność i zabierz do auta kilka ulubionych płyt. Nic tak nie relaksuje jak odrobina znanych Ci dźwięków. Oczywiście możesz zaopatrzyć się w specjalne albumy z muzyką relaksacyjną, my jednak polecamy sprawdzone przeboje i artystów. Lubisz śpiewać w aucie? Nie krępuj się! Przecież nikt Cię nie słyszy! Jeżeli może Ci to pomóc, skorzystaj z tej rady! To z pewnością rozładuje Twój stres! Nawet zwykłe radio w tej kwestii może okazać się pomocne. Swoje negatywne emocje ukierunkuj w inną stronę, pozwól, żeby muzyka rozładowała napięcie.

Jeżeli czujesz, że puszczają Ci nerwy i może to wpłynąć na sposób Twojej jazdy, lepiej nie ryzykuj. Nie wszyscy urodzili się dobrymi kierowcami. Irytuje cię jadąca „L-ka”? Pamiętaj, ze sam się kiedyś uczyłeś. Być może inny kierowca nie zna miasta, jeździ od niedawna, albo jest po prostu „niedzielnym kierowcą”. Zjedź na chwilę na pobocze lub parking. Odetchnij, wysiądź z auta, zrób kilka kroków, może nawet parę ćwiczeń gimnastycznych. Odrobina ruchu i sportu uwolni endorfiny. Jeżeli się nie spieszysz zrób dodatkowo coś co sprawi Ci przyjemność – skocz na kawę, czy zadzwoń do znajomych. Na świeżym powietrzu oderwij się od problemów na drodze, po prostu myśl o czymś innym.  Kiedy wrócisz za kółko powinieneś czuć się lepiej, a Twoje emocje powinny ochłonąć.

Jeżeli jednak nie masz możliwości wysiąść z auta i pozwolić sobie na chwilę relaksu, uchyl okno, wpuszczając do środka trochę powietrza. To z pewnością pozwoli Ci trochę ochłonąć. Wyczyść umysł, być może dobrym rozwiązaniem będzie audiobook z ćwiczeniami oddechu. Jeżeli stoisz w korku licz na głos od 1 do 9. Powoli, równo z oddechem. Nie wymuszaj go, niech będzie głęboki, ale naturalny. Takie proste metody są często najbardziej skuteczne.

Kilka najprostszych pomysłów, które nie będą wymagały od Ciebie większego zaangażowania, a mogą być pomocnym dodatkiem to między innymi guma do żucia, czy odświeżać powietrza w aucie. W komforcie jazdy pomocna może być takie poduszka na kark, tak zwany „rogal”, który pozwoli Ci jechać w wygodniejszej pozycji.

Ostatnią i być może najprostszą propozycją jest zwykły… batonik. Smaczny, odżywczy, do tego dostarczy Ci odrobinę cukru – automatycznie poprawi humor i rozładuje stres. Czekolada wyzwoli w Tobie „hormon szczęścia”, więc kłopoty na drodze nie powinny się Tobie już tak udzielać. Smacznego!